Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomoučtí školáci vysbírali přes čtyři tisíce starých mobilů

29.05.2024 | Přesně 4 464 starých mobilních telefonů přinesli během dubna do škol žáci olomouckých základních škol. Do sběrové akce Odlož mobil ve škole se zapojily bezmála dvě desítky vzdělávacích institucí. Školy si rozdělili odměny v celkové výši 50 tisíc korun, tři žáci obdrželi jednu z hodnotných věcných cen, o které se soutěžilo – značkový mobilní telefon a bezdrátová sluchátka. Soutěž zorganizoval odbor městské zeleně a odpadového hospodářství magistrátu ve spolupráci s kolektivním systémem zpětného odběru elektrozařízení ASEKOL. ...

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024 | Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí. ...

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024

Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí.

„Na sobotu zajišťujeme sedm vanových kontejnerů,“ potvrdila ze TSMO Petra Holubová. Dvě vany budou u Holického lesa a na Poděbradech, další v Lošově, Radíkově nebo Holici u cukrovaru.

Společně budou dobrovolníci v sobotu 6. dubna uklízet například v okolí nádraží Olomouc-město, Kmochovy ulice, v Neoralově parku a na nábřeží u Šantovky, na Nových Sadech, ve Slavoníně, v Pavlovičkách a Černovíře.

Úklid začal již dnes ve Smetanových sadech a odvoz sebraných odpadků se postará jeden popelářský vůz s lisem. Na zítřek k němu přibude i jedno ramenové vozidlo. Nedělní úklid pak bude patřit okolí řeky Bystřice. Pondělní dočištění obstarají další dva lisovací vozy.

Úklid je již v Olomouci hlášen i na příští víkend v Hejčíně, odkud TSMO odvezou odpad hákovým vozem v pondělí 15. dubna.

Přehled všech úklidových míst a termínů na www.uklidmecesko.cz

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc