Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomoučtí školáci vysbírali přes čtyři tisíce starých mobilů

29.05.2024 | Přesně 4 464 starých mobilních telefonů přinesli během dubna do škol žáci olomouckých základních škol. Do sběrové akce Odlož mobil ve škole se zapojily bezmála dvě desítky vzdělávacích institucí. Školy si rozdělili odměny v celkové výši 50 tisíc korun, tři žáci obdrželi jednu z hodnotných věcných cen, o které se soutěžilo – značkový mobilní telefon a bezdrátová sluchátka. Soutěž zorganizoval odbor městské zeleně a odpadového hospodářství magistrátu ve spolupráci s kolektivním systémem zpětného odběru elektrozařízení ASEKOL. ...

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024 | Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí. ...

Olomouc má prvenství ve sběru elektroodpadu

01.12.2023

Uznání pro ty, kteří nejlépe třídí elektroodpad a šíří osvětu o vysloužilých elektrospotřebičích. Společnost ASEKOL celostátně ocenila obce a kraje za výsledky ve sběru elektroodpadu. Mezi zúčastněnými dominovala Olomouc, získala titul Aktivní obec.

V soutěžní kategorii sběr vysloužilých elektrospotřebičů náleží mezi obcemi a městy Olomouci vítězství. „Prvenství svědčí o vynikajícím informování obyvatelstva a podpoře správného nakládání s elektroodpadem,“ uvedl při předávání ocenění na slavnostním ceremoniálu Jan Vrba, předseda představenstva společnosti ASEKOL.

Za největší množství sesbíraných elektrospotřebičů Olomouc jako Aktivní obec získala mimořádný příspěvek v hodnotě 150 tisíc korun. „Vítězství náleží všem Olomoučanům, u kterých se třídění elektroodpadu v domácnostech stalo trendem. Ocenění zároveň vnímáme jako motivaci a inspiraci k budoucím výsledkům. I nadále se zaměříme hlavně na informovanost o potřebě třídění a recyklaci vysloužilých elektrozařízení,“ řekl při přebírání ocenění primátor Miroslav Žbánek.

Environmentální soutěže Aktivní obec a Aktivní kraj, pořádané společností ASEKOL, reflektují jednoznačnou snahu obcí a krajů o udržitelnost a odpovědné nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči. S nimi nezisková společnost spolupracuje v rámci zpětného odběru elektrozařízení už od svého vzniku v roce 2005. Ty nejaktivnější z nich oceňuje každoročně. „Právě spolupráce s územní samosprávou je pro zajištění zpětného odběru klíčová,“ zdůrazňuje předseda představenstva Jan Vrba.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc