Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomouc se vymezila proti povinnému zálohování PET lahví

11.11.2023 | Zastupitelstvo města Olomouce nesouhlasí s povinným zálohovým systémem PET lahví. Přijalo proto na svém šestém zasedání deklaraci, kterou se připojilo k iniciativě posílit stávající systém sběru a třídění všech separovaných odpadů včetně PET lahví a nápojových plechovek. ...

Termíny svozu papíru a plastů v roce 2024

09.11.2023 | ...

Za vysloužilý elektrospotřebič do zoo zdarma

01.09.2023

Na první zářijovou sobotu připravila Zoo Olomouc hned dvě akce. Návštěvníky čeká Den pro zoologické zahrady a akce S vysloužilci zdarma do zoo.

„Pokud doma řešíte otázku kam s drobným vysloužilým spotřebičem, máme pro všechny dobrou zprávu. I letos můžete přinést takový spotřebič, s nímž už nechcete sdílet společnou domácnost rovnou k nám,“ upozorňuje na dobrou příležitost mluvčí olomoucké zoologické zahrady Iveta Gronská.

Za prvních 100 odevzdaných spotřebičů dostanou účastníci na stánku před vstupem do zoo poukázku, kterou pak vymění za dětskou vstupenku na pokladnách. Akce S vysloužilci do zoo proběhne v sobotu 2. září v čase od 10:00 do 16:00. Projektem upozorňuje společnost ELEKTROWIN na skutečnost, jak je ekologická likvidace důležitá, a jak velké množství materiálu se z na první pohled nepotřebné věci může získat.

A pokud máte zájem o projekty zaměřené na ochranu ohrožených druhů zvířat na celém světě, pak je pro vás určený Den pro zoologické zahrady. Pro návštěvníky je program připraven taktéž 2. září od 10:00 do 15:00. „Představíme projekty a partnery, se kterými v rámci této problematiky spolupracujeme,“ upřesňuje a láká k návštěvě mluvčí zoo Gronská.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc