Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024 | Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí. ...

Olomoučané loni vytřídili téměř 200 tun elektroodpadu

15.03.2024 | Téměř 200 tun elektroodpadu bylo v loňském roce zpracováno v Olomouci. Vyhodnocení nakládání s vyřazenými elektrospotřebiči každoročně poskytuje společnost Asekol, aby ukázala, jaké množství energie, vody i primárních surovin se podařilo díky recyklaci uspořit. Míra opětovného materiálového využití je totiž velmi vysoká. Dle jednotlivých typů výrobků to může být až 95 procent. ...

Začne svoz komunálního odpadu z chatových oblastí

30.03.2023

Se začátkem jara se opět obnovuje svoz odpadu z chatových oblastí. Poprvé v tomto roce se tak uskuteční v pondělí 3. dubna a další svozy pak budou probíhat pravidelně každé pondělí až do konce října.

Stanoviště v chatových oblastech jsou určena výhradně k ukládání komunálního odpadu z produkce chatařů, nejlépe v uzavřených obalech, jako jsou například pevné sáčky, aby se zamezilo znečišťování okolí. Tato místa v žádném případě neslouží k ukládání stavebního či velkoobjemového odpadu, pneumatik, vysloužilých elektrospotřebičů, nebezpečného odpadu a podobně.

Na všech stanovištích jsou nově instalované cedule s informacemi, co lze a co nelze na stanoviště ukládat. Žádáme proto majitele rekreačních objektů, aby tato pravidla respektovali. Děkujeme.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc