Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024 | Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí. ...

Olomoučané loni vytřídili téměř 200 tun elektroodpadu

15.03.2024 | Téměř 200 tun elektroodpadu bylo v loňském roce zpracováno v Olomouci. Vyhodnocení nakládání s vyřazenými elektrospotřebiči každoročně poskytuje společnost Asekol, aby ukázala, jaké množství energie, vody i primárních surovin se podařilo díky recyklaci uspořit. Míra opětovného materiálového využití je totiž velmi vysoká. Dle jednotlivých typů výrobků to může být až 95 procent. ...

Talkshow o odpadech učí mládež třídit. Vtipně

28.03.2023

Mladí Olomoučané si v těchto dnech mohou atraktivním a zábavným způsobem osvěžit pravidla nakládání s využitelnými složkami komunálního odpadu. Besedy o správném třídění odpadů pro žáky druhého stupně základních škol a studenty nižšího stupně víceletých gymnázií mají formu talkshow.

„Neustále se snažíme zlepšovat podmínky pro třídění odpadů ve městě, zahušťujeme, rozšiřujeme a obnovujeme síť sběrných nádob. Ruku v ruce s těmito opatřeními ale musí fungovat také osvěta. Oslovili jsme základní školy a gymnázia s nabídkou besed s odborníky a populárními osobnostmi,“ popsal náměstek olomouckého primátora Otakar Bačák.

Bezmála tři a půl tisíce školáků ze šestých až devátých tříd a studentů nižších ročníků víceletých gymnázií zavítá tento týden do čtvrtka 30. března do sálu kina Metropol, kde se koná Talkshow o odpadech – pilotní série hodinových zábavných besed.

„Žáky čekají vtipná videa, rozhovory se zpěváky, herci či sportovci a zajímavé informace o odpadech,“ doplnil náměstek Bačák. Všichni také obdrží tematické propagační předměty a materiály.

Školáci se mohou těšit na zpěvačku a populární influencerku Adélu Zouharovou, herce a šéfa činohry Moravského divadla Romana Vencla nebo fotbalového obránce SK Sigma Olomouc Víta Beneše.

Besedy organizuje odbor městské zeleně a odpadového hospodářství a odbor školství ve spolupráci s neziskovou společností EKO-KOM a společností Eufour PR.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc