Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomouc má titul za třídění odpadu

19.09.2023 | Vítězné ocenění mezi městy, které nejlépe třídí komunální odpady, patří Olomouci. Město obsadilo první místo v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel v soutěži O keramickou popelnici. Zástupce úspěšných měst a obcí dnes ocenili představitelé hejtmanství a Autorizované obalové společnosti EKO-KOM. ...

Za vysloužilý elektrospotřebič do zoo zdarma

01.09.2023 | Na první zářijovou sobotu připravila Zoo Olomouc hned dvě akce. Návštěvníky čeká Den pro zoologické zahrady a akce S vysloužilci zdarma do zoo. ...

Svoz komunálního odpadu z chatových oblastí končí

06.10.2022

Koncem října skončí pravidelný svoz komunálního odpadu od chatařů z olomouckých městských částí. Poslední možnost, kdy bude možné nechat odpad na určených stanovištích, je v pondělí 31. října.

„Svoz z chatových oblastí ukončujeme pravidelně vždy v měsíci říjnu a obnovíme jej znovu na jaře. Majitele rekreačních objektů zároveň žádáme, aby odpad odložili na stanoviště nejpozději v neděli před pondělním svozem,“ upozornil Petr Swaczyna, vedoucí oddělen odpadového hospodářství města.

Stanoviště v olomouckých chatových oblastech jsou určena výhradně k ukládání komunálního odpadu z produkce chatařů, v žádném případě neslouží k ukládání stavebního či velkoobjemového odpadu, pneumatik, vysloužilého elektra a podobně. „Konkrétní termín prvního jarního svozu komunálního odpadu v roce 2023 zavčas upřesníme a zveřejníme na webu města i v měsíčníku Olomoucké listy,“ přislíbil Petr Swaczyna.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc