Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024 | Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí. ...

Olomoučané loni vytřídili téměř 200 tun elektroodpadu

15.03.2024 | Téměř 200 tun elektroodpadu bylo v loňském roce zpracováno v Olomouci. Vyhodnocení nakládání s vyřazenými elektrospotřebiči každoročně poskytuje společnost Asekol, aby ukázala, jaké množství energie, vody i primárních surovin se podařilo díky recyklaci uspořit. Míra opětovného materiálového využití je totiž velmi vysoká. Dle jednotlivých typů výrobků to může být až 95 procent. ...

Svoz komunálního odpadu z chatových oblastí končí

06.10.2022

Koncem října skončí pravidelný svoz komunálního odpadu od chatařů z olomouckých městských částí. Poslední možnost, kdy bude možné nechat odpad na určených stanovištích, je v pondělí 31. října.

„Svoz z chatových oblastí ukončujeme pravidelně vždy v měsíci říjnu a obnovíme jej znovu na jaře. Majitele rekreačních objektů zároveň žádáme, aby odpad odložili na stanoviště nejpozději v neděli před pondělním svozem,“ upozornil Petr Swaczyna, vedoucí oddělen odpadového hospodářství města.

Stanoviště v olomouckých chatových oblastech jsou určena výhradně k ukládání komunálního odpadu z produkce chatařů, v žádném případě neslouží k ukládání stavebního či velkoobjemového odpadu, pneumatik, vysloužilého elektra a podobně. „Konkrétní termín prvního jarního svozu komunálního odpadu v roce 2023 zavčas upřesníme a zveřejníme na webu města i v měsíčníku Olomoucké listy,“ přislíbil Petr Swaczyna.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc