Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomouc má titul za třídění odpadu

19.09.2023 | Vítězné ocenění mezi městy, které nejlépe třídí komunální odpady, patří Olomouci. Město obsadilo první místo v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel v soutěži O keramickou popelnici. Zástupce úspěšných měst a obcí dnes ocenili představitelé hejtmanství a Autorizované obalové společnosti EKO-KOM. ...

Za vysloužilý elektrospotřebič do zoo zdarma

01.09.2023 | Na první zářijovou sobotu připravila Zoo Olomouc hned dvě akce. Návštěvníky čeká Den pro zoologické zahrady a akce S vysloužilci zdarma do zoo. ...

Svoz odpadů o Velikonocích

14.04.2022

Technické služby města Olomouce upozorňují na změny při svozu odpadů i provozu sběrových dvorů o velikonočních svátcích.

V pátek 15. dubna 2022 bude svoz odpadů probíhat ještě podle platného harmonogramu. O Velikonočním pondělí 18. dubna ale pravidelný svoz v Olomouci neproběhne. Z tohoto důvodu bude celý týdenní (i 14denní) harmonogram svozu posunut o jeden den až do soboty. Znamená to, že svoz běžně probíhající v pondělí, budou pracovníci technických služeb mimořádně provádět až v úterý 19. dubna, a to až po páteční svoz, který uskuteční mimořádně v sobotu 23. dubna 2022.

Sběrové dvory pro občany v Neředíně i v Hodolanech budou v neděli 17. a v pondělí 18. dubna z důvodu velikonočních svátků uzavřeny.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc