Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomouc má titul za třídění odpadu

19.09.2023 | Vítězné ocenění mezi městy, které nejlépe třídí komunální odpady, patří Olomouci. Město obsadilo první místo v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel v soutěži O keramickou popelnici. Zástupce úspěšných měst a obcí dnes ocenili představitelé hejtmanství a Autorizované obalové společnosti EKO-KOM. ...

Za vysloužilý elektrospotřebič do zoo zdarma

01.09.2023 | Na první zářijovou sobotu připravila Zoo Olomouc hned dvě akce. Návštěvníky čeká Den pro zoologické zahrady a akce S vysloužilci zdarma do zoo. ...

S jarem opět začíná svoz BIO odpadu i odpadu z chatových oblastí

30.03.2022

Od pondělí 4. dubna začnou Technické služby města Olomouce opět svážet komunální odpad z chatových oblastí. Další svozy pak budou probíhat pravidelně vždy v pondělí až do konce října 2022.

„Všechna stanoviště, kam chataři a majitelé rekreačních objektů pytle s odpadem nosí, jsme nově osadili cedulemi s informacemi, co lze a co nelze na stanoviště ukládat. Prosíme proto všechny chataře o dodržování těchto pravidel, tak aby okolí jejich chat bylo stále příjemné, a ne znečištěné odloženým odpadem,“ upozorňuje náměstek primátora města Olomouce Otakar Štěpán Bačák. Stanoviště v chatových oblastech jsou určena výhradně k ukládání komunálního odpadu z produkce chatařů, nejlépe v uzavřených obalech (například v pevných sáčcích). V žádném případě neslouží k ukládání stavebního či velkoobjemového odpadu, pneumatik, vysloužilých elektrospotřebičů či nebezpečného odpadu.

Po zimní pauze byl v Olomouci od začátku března obnoven také svoz BIO odpadu. Ten probíhá vždy jednou za dva týdny podle následujícího rozpisu:

Lokalita den svozu týden
Černovír, Kl. Hradisko, Hejčín, Řepčín úterý lichý
Nové Sady, Povel, Olomouc-město středa lichý
Neředín, Topolany čtvrtek lichý
Bělidla, Chválkovice, Týneček pátek lichý
Nemilany, Slavonín pondělí sudý
Hodolany, Pavlovičky, Nedvězí úterý sudý
Chomoutov, Lazce, Nová Ulice středa sudý
Holice, Nový Svět čtvrtek sudý
Droždín, Lošov, Sv. Kopeček, Radíkov pátek sudý

Celoročně pak technické služby svážejí také tříděný odpad, tedy papír a plasty, od rodinných domů. Termíny si můžete připomenout zde.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc