Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomouc má titul za třídění odpadu

19.09.2023 | Vítězné ocenění mezi městy, které nejlépe třídí komunální odpady, patří Olomouci. Město obsadilo první místo v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel v soutěži O keramickou popelnici. Zástupce úspěšných měst a obcí dnes ocenili představitelé hejtmanství a Autorizované obalové společnosti EKO-KOM. ...

Za vysloužilý elektrospotřebič do zoo zdarma

01.09.2023 | Na první zářijovou sobotu připravila Zoo Olomouc hned dvě akce. Návštěvníky čeká Den pro zoologické zahrady a akce S vysloužilci zdarma do zoo. ...

Sběrové dvory otevírají v sobotu

03.12.2021

Olomoucké sběrové dvory budou od soboty 4. prosince 2021 opět v běžném provozu. Na několik dní je totiž musely Technické služby města Olomouce uzavřít. Potýkaly se s důsledky epidemie covidu, které byly příčinou nedostatku pracovníků.

„Sběrové dvory pro občany, budou díky zlepšující se situaci od soboty 4. prosince opět v provozu,“ oznámil vedoucí provozovny odpadového hospodářství TSMO Ivan Hansgut.

Oba sběrové dvory v Hodolanech (v ulici Chelčického) a v Neředíně (za hřbitovem) byly uzavřeny od 23. listopadu. Epidemie Covid-19 totiž zasáhla naplno i olomoucké technické služby. "Doma jsme měli přes čtyřicet pracovníků a nemohli tak naše služby zajistit v plné kvalitě," popsal už na počátku situaci ředitel Technických služeb města Olomouce Pavel Dostál. Podle něj se společnost musela soustředit na zajištění svozu odpadu. Technické služby podle něj musely značně přeskupit síly, aby vůbec mohly vyjet svozové vozy, v poslední době totiž onemocnělo i velké množství řidičů.

Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.tsmo.cz

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc