Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Termíny svozu papíru a plastů v roce 2023

03.11.2022 | ...

Omezení svozu bioodpadu v zimním období

03.11.2022 | Zimní období pozmění termíny pro svoz bioodpadu v Olomouci. Pravidelný čtrnáctidenní svoz ze speciálních hnědých 240 litrových nádob bude omezen od prosince 2022 do března 2023. Poslední prosincové svozy, mimořádné svozy v lednu a zahájení pravidelných svozů v únoru-březnu 2023 jsou pro jednotlivé lokality uvedeny v následující tabulce: ...

Sběrové dvory otevírají v sobotu

03.12.2021

Olomoucké sběrové dvory budou od soboty 4. prosince 2021 opět v běžném provozu. Na několik dní je totiž musely Technické služby města Olomouce uzavřít. Potýkaly se s důsledky epidemie covidu, které byly příčinou nedostatku pracovníků.

„Sběrové dvory pro občany, budou díky zlepšující se situaci od soboty 4. prosince opět v provozu,“ oznámil vedoucí provozovny odpadového hospodářství TSMO Ivan Hansgut.

Oba sběrové dvory v Hodolanech (v ulici Chelčického) a v Neředíně (za hřbitovem) byly uzavřeny od 23. listopadu. Epidemie Covid-19 totiž zasáhla naplno i olomoucké technické služby. "Doma jsme měli přes čtyřicet pracovníků a nemohli tak naše služby zajistit v plné kvalitě," popsal už na počátku situaci ředitel Technických služeb města Olomouce Pavel Dostál. Podle něj se společnost musela soustředit na zajištění svozu odpadu. Technické služby podle něj musely značně přeskupit síly, aby vůbec mohly vyjet svozové vozy, v poslední době totiž onemocnělo i velké množství řidičů.

Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.tsmo.cz

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc