Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

V Olomouci přibylo třicet nádob na sběr jedlých olejů a tuků

20.09.2021 | Na přelomu září a října postupně přibývá v ulicích Olomouci třicet nových nádob na sběr použitých jedlých olejů a tuků. Celkový počet speciálních nádob zelené barvy s oranžovým víkem o objemu 120 litrů se tím zvýší na 71 stanovišť plošně rozmístěných ve všech částech města. ...

Oznámení o hromadné platbě za odpad je možné podat pouze písemně

06.05.2021 | Blíží se termín pro platbu za svoz komunálního odpadu – tento poplatek je třeba uhradit do konce května. Mnoho Olomoučanů využívalo možnost hromadné platby, tedy sloučení poplatků za více osob v jednou platebním příkazu. Z technických důvodu po hackerském útoku však bude nyní možné tento formulář odevzdat pouze v písemné podobě. ...

Kvůli rybářskému lístku se na magistrátu předem objednejte

19.10.2020

Odbor životního prostředí upozorňuje na nutnost objednání předem při vyřizování všech záležitostí, které se týkají rybářských lístků.

Upozornění se týká klientů, kterým v následujících týdnech končí platnost rybářského lístku, nebo budou žádat o vydání prvního oprávnění. „Rybáře prosíme, aby ještě před návštěvou magistrátu kontaktovali pracovníky odboru životního prostředí a předem se dohodli na termínu podání žádosti i na termínu, kdy jim bude rybářský lístek vydán,“ upozorňuje Petr Loyka, vedoucí odboru životního prostředí magistrátu.

Bližší informace na odboru životního prostředí: 588 488 321.

V návaznosti na nouzový stav a vládou přijatá opatření mají klienti úřadu upřednostnit písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním jednáním ve všech případech, kdy je to možné.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc