Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Oznámení o hromadné platbě za odpad je možné podat pouze písemně

06.05.2021 | Blíží se termín pro platbu za svoz komunálního odpadu – tento poplatek je třeba uhradit do konce května. Mnoho Olomoučanů využívalo možnost hromadné platby, tedy sloučení poplatků za více osob v jednou platebním příkazu. Z technických důvodu po hackerském útoku však bude nyní možné tento formulář odevzdat pouze v písemné podobě. ...

Filmové spoty připomenou, jak správně třídit odpady

06.05.2021 | Myslíte si, že krabice od televize se vejde do modrého kontejneru celá? Je polystyren zkrystalizovaný papír? Patří klobása do bioodpadu? Právě na tyto otázky pomohou Olomoučanům najít správnou odpověď v pár minutách nové filmové spoty na podporu správného nakládání s odpady v Olomouci. ...

Nakládejte bezpečně s kontaminovaným odpadem

20.03.2020

Olomoucký krizový štáb nařizuje osobám s prokázaným onemocněním COVID-19 a osobám v karanténě dodržovat postup stanovený Státním zdravotním ústavem ohledně likvidace kontaminovaného odpadu.

„Veškerý odpad včetně jednorázových roušek, filtrů či kapesníků na obličej je nutné ukládat do dvou do sebe vsunutých plastových pytlů. Ty se musí pevně zavázat a ošetřit desinfekčním prostředkem nebo jarem,“ popsal primátor Mirek Žbánek, který je zároveň předsedou krizového štábu.

Zavázané a dezinfikované pytle lze v ochranných rukavicích vložit do odpadních nádob na směsný odpad. Doporučená tloušťka plastových pytlů by měla být minimálně 0,2 milimetru.

Příloha:

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc