Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Platba poplatku za komunální odpad

22.05.2020 | Termín, do kterého je třeba uhradit poplatek za komunální odpad v Olomouci, se blíží. Konečná splatnost poplatku je stanovena na 31. května 2020. Platbu je možné uhradit osobně na úřadě nebo využít bezhotovostní platbu. ...

Sběrové dvory budou otevřeny i v květnové státní svátky

28.04.2020 | Sběrové dvory budou pro občany města Olomouce mimořádně otevřené i v květnové státní svátky, které letos vycházejí na pátky 1. května a 8. května. Provozní doba sběrových dvorů v Neředíně za krematoriem a v Hodolanech v ulici Chelčického bude v tyto sváteční dny vždy od 9.00 do 13.00 a od 13.30 do 17.00. ...

Nenechávejte prošlé potraviny u kontejnerů

03.04.2020

V posledních dnech řeší Odbor životního prostředí řadu stížností na výskyt potkanů i holubů na sídlištích, který přímo souvisí s odkládáním přebytečných a prošlých potravin v blízkosti kontejnerových stání a kolem odpadových nádob.

„Je třeba mít na paměti, že potkani i holubi se s oblibou vyskytují a zabydlují tam, kde jim to člověk umožní a vytváří jim k tomu, byť i nechtěně, příznivé životní podmínky. Zcela nepřijatelné je ponechávání prošlých potravin na veřejně přístupných místech a aktivní krmení holubů,“ říká vedoucí Odboru životního prostředí Petr Loyka. „Potkani i holubi mohou přenést na člověka závažná onemocnění. Na to bychom měli v současné době myslet dvojnásobně,“ dodává Loyka.

Deratizaci potkanů město provádí ve spolupráci s odbornou firmou. Odchyt holubů zabezpečuje specialista s odbornou způsobilostí, jejich lov pak v rámci možností daných zákonem o myslivosti provádějí členové mysliveckých sdružení popřípadě jednotliví myslivci.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc