Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Jaké budou sběrové soboty?

30.07.2020 | Zbavit se nebezpečného, velkoobjemového odpadu, elektrospotřebičů nebo bioodpadu budou mít občané možnost prostřednictvím sběrových sobot. Jejich podzimní etapa proběhne na celkem dvaceti stanovištích ve městě a uskuteční se bez finanční spoluúčasti jednotlivých komisí místních částí. ...

Města a obce podpořily společný postup při nakládání s komunálním odpadem v kraji

15.07.2020 | Podpisem smluv o nákupu akcií od Servisní společnosti odpady Olomouckého kraje potvrdily obce a města z regionu zájem o společný postup v rámci využívání svého komunálního odpadu. Smlouvy podepsali zástupci hejtmanství, akciové společnosti i měst a obcí v úterý 14. července. ...

Na jaře se venku uklízet nebude

01.04.2020

Úklidové akce naplánované na letošní jaro, do kterých se každoročně zapojují dobrovolníci, města i firmy, se z důvodu vyhlášení karantény nemohou v plánovaném rozsahu uskutečnit. Organizátoři ruší jarní etapu akce Ukliďme svět, ukliďme Česko!

„Moc nás to mrzí, ale po dobu trvání nouzového stavu se akce zaregistrované na www.UklidmeCesko.cz nemohou uskutečnit. Konání organizovaných úklidových akcí je do ukončení stavu nouze pozastaveno, stejně jako distribuce úklidových pomůcek. Až se situace uklidní, budou mít organizátoři možnost své dříve zaregistrované akce přesunout na nové termíny, s největší pravděpodobností podzimní,“ sdělil za organizátory Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.

„Měli jsme letos zaděláno na rekordní účast, o čemž svědčí k dnešnímu dni zaregistrovaných 2400 akcí. Byla připravena i rekordní podpora úklidů. To vše teď ale musí počkat,“ říká Kateřina Landová, která má v Českém svazu ochránců přírody na starosti komunikaci s dobrovolníky.

Uklízet se mělo v sobotu 4. dubna.

https://www.uklidmecesko.cz/

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc