Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Platba poplatku za komunální odpad

22.05.2020 | Termín, do kterého je třeba uhradit poplatek za komunální odpad v Olomouci, se blíží. Konečná splatnost poplatku je stanovena na 31. května 2020. Platbu je možné uhradit osobně na úřadě nebo využít bezhotovostní platbu. ...

Sběrové dvory budou otevřeny i v květnové státní svátky

28.04.2020 | Sběrové dvory budou pro občany města Olomouce mimořádně otevřené i v květnové státní svátky, které letos vycházejí na pátky 1. května a 8. května. Provozní doba sběrových dvorů v Neředíně za krematoriem a v Hodolanech v ulici Chelčického bude v tyto sváteční dny vždy od 9.00 do 13.00 a od 13.30 do 17.00. ...

Na jaře se venku uklízet nebude

01.04.2020

Úklidové akce naplánované na letošní jaro, do kterých se každoročně zapojují dobrovolníci, města i firmy, se z důvodu vyhlášení karantény nemohou v plánovaném rozsahu uskutečnit. Organizátoři ruší jarní etapu akce Ukliďme svět, ukliďme Česko!

„Moc nás to mrzí, ale po dobu trvání nouzového stavu se akce zaregistrované na www.UklidmeCesko.cz nemohou uskutečnit. Konání organizovaných úklidových akcí je do ukončení stavu nouze pozastaveno, stejně jako distribuce úklidových pomůcek. Až se situace uklidní, budou mít organizátoři možnost své dříve zaregistrované akce přesunout na nové termíny, s největší pravděpodobností podzimní,“ sdělil za organizátory Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.

„Měli jsme letos zaděláno na rekordní účast, o čemž svědčí k dnešnímu dni zaregistrovaných 2400 akcí. Byla připravena i rekordní podpora úklidů. To vše teď ale musí počkat,“ říká Kateřina Landová, která má v Českém svazu ochránců přírody na starosti komunikaci s dobrovolníky.

Uklízet se mělo v sobotu 4. dubna.

https://www.uklidmecesko.cz/

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc