Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Platba poplatku za komunální odpad

22.05.2020 | Termín, do kterého je třeba uhradit poplatek za komunální odpad v Olomouci, se blíží. Konečná splatnost poplatku je stanovena na 31. května 2020. Platbu je možné uhradit osobně na úřadě nebo využít bezhotovostní platbu. ...

Sběrové dvory budou otevřeny i v květnové státní svátky

28.04.2020 | Sběrové dvory budou pro občany města Olomouce mimořádně otevřené i v květnové státní svátky, které letos vycházejí na pátky 1. května a 8. května. Provozní doba sběrových dvorů v Neředíně za krematoriem a v Hodolanech v ulici Chelčického bude v tyto sváteční dny vždy od 9.00 do 13.00 a od 13.30 do 17.00. ...

Nakládejte bezpečně s kontaminovaným odpadem

20.03.2020

Olomoucký krizový štáb nařizuje osobám s prokázaným onemocněním COVID-19 a osobám v karanténě dodržovat postup stanovený Státním zdravotním ústavem ohledně likvidace kontaminovaného odpadu.

„Veškerý odpad včetně jednorázových roušek, filtrů či kapesníků na obličej je nutné ukládat do dvou do sebe vsunutých plastových pytlů. Ty se musí pevně zavázat a ošetřit desinfekčním prostředkem nebo jarem,“ popsal primátor Mirek Žbánek, který je zároveň předsedou krizového štábu.

Zavázané a dezinfikované pytle lze v ochranných rukavicích vložit do odpadních nádob na směsný odpad. Doporučená tloušťka plastových pytlů by měla být minimálně 0,2 milimetru.

Příloha:

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc