Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Jaké budou sběrové soboty?

30.07.2020 | Zbavit se nebezpečného, velkoobjemového odpadu, elektrospotřebičů nebo bioodpadu budou mít občané možnost prostřednictvím sběrových sobot. Jejich podzimní etapa proběhne na celkem dvaceti stanovištích ve městě a uskuteční se bez finanční spoluúčasti jednotlivých komisí místních částí. ...

Města a obce podpořily společný postup při nakládání s komunálním odpadem v kraji

15.07.2020 | Podpisem smluv o nákupu akcií od Servisní společnosti odpady Olomouckého kraje potvrdily obce a města z regionu zájem o společný postup v rámci využívání svého komunálního odpadu. Smlouvy podepsali zástupci hejtmanství, akciové společnosti i měst a obcí v úterý 14. července. ...

Nakládejte bezpečně s kontaminovaným odpadem

20.03.2020

Olomoucký krizový štáb nařizuje osobám s prokázaným onemocněním COVID-19 a osobám v karanténě dodržovat postup stanovený Státním zdravotním ústavem ohledně likvidace kontaminovaného odpadu.

„Veškerý odpad včetně jednorázových roušek, filtrů či kapesníků na obličej je nutné ukládat do dvou do sebe vsunutých plastových pytlů. Ty se musí pevně zavázat a ošetřit desinfekčním prostředkem nebo jarem,“ popsal primátor Mirek Žbánek, který je zároveň předsedou krizového štábu.

Zavázané a dezinfikované pytle lze v ochranných rukavicích vložit do odpadních nádob na směsný odpad. Doporučená tloušťka plastových pytlů by měla být minimálně 0,2 milimetru.

Příloha:

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc