Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Nakládejte bezpečně s kontaminovaným odpadem

20.03.2020 | Olomoucký krizový štáb nařizuje osobám s prokázaným onemocněním COVID-19 a osobám v karanténě dodržovat postup stanovený Státním zdravotním ústavem ohledně likvidace kontaminovaného odpadu. ...

Poplatek za odpad: raději převodem

19.03.2020 | Vzhledem k tomu, že je magistrát pro veřejnost uzavřen, není možné uhradit poplatek za odpad hotově u pokladen. Náměstek primátora Martin Major nabádá k bezhotovostní platbě. ...

Dnes a zítra se bude uklízet všude

05.04.2019

Ukliďme svět, ukliďme Česko! V rámci celostátní akce se dnes a zítra uklízí i v Olomouci. Mezi dobrovolníky se zapojují jednotlivci, organizace a firmy. V případě města nechybí při úklidu vybraných lokalit radní, pracovníci magistrátu, technických služeb i komise městských částí.

S úklidem začali hned ráno pracovníci odboru zeleně a odpadového hospodářství magistrátu, kteří spolu s Technickými službami města Olomouce, a kolegy z odboru životního prostředí čistili prostor v městských částech Povel a Slavonín. „Zaměřili jsme se primárně na úklid podél pěší stezky a melioračního příkopu mezi ulicemi Jeremiášova a Bryksova,“ popsala vedoucí odboru Jana Matzenauerová.

Stav životního prostředí není lhostejný ani lidem z Holice, kde se dobrovolníci v sobotu zapojí do úklidu Holického lesa, rybníku i okolí. K nadšeným organizátorům se přidá i primátor Mirek Žbánek. „Společně s rybáři a myslivci uklidíme prostor o rozloze asi 50 ha a příkopy podél silnice Šlechtitelů až po Dolní Novosadskou. o délce 5,5 km. Mám radost, že každoročně přichází kolem 40 dobrovolníků a jim patří velký dík za to, že každé jaro je jih města Olomouce krásnější,“ říká Ivana Kalodová za Spolek pro Holický les.

V sobotu se bude dělat pořádek i na Svatém Kopečku, v Droždíně, centru města, podél Bystričky nebo na Lazcích. Tamní KMČ si vzala na starost úklid podél obou břehů řeky Moravy od černovírského mostu až po most u Bristolu a také louku u Klášterního Hradiska, kolem sokolovny a zelený pás u chodníku v ulici Na Letné.

Pro organizace a firmy je úklid vyhlášen na 5. dubna, veřejnost se připojuje v sobotu 6. dubna. S odvozem nasbíraného odpadu a zajištěním pytlů nebo rukavic pomáhají po dohodě v několika městských částech olomoucké technické služby. 

Informace o kampani a úklidu v lokalitách najdete na http://www.uklidmecesko.cz/map/.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc