Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Platba poplatku za komunální odpad

22.05.2020 | Termín, do kterého je třeba uhradit poplatek za komunální odpad v Olomouci, se blíží. Konečná splatnost poplatku je stanovena na 31. května 2020. Platbu je možné uhradit osobně na úřadě nebo využít bezhotovostní platbu. ...

Sběrové dvory budou otevřeny i v květnové státní svátky

28.04.2020 | Sběrové dvory budou pro občany města Olomouce mimořádně otevřené i v květnové státní svátky, které letos vycházejí na pátky 1. května a 8. května. Provozní doba sběrových dvorů v Neředíně za krematoriem a v Hodolanech v ulici Chelčického bude v tyto sváteční dny vždy od 9.00 do 13.00 a od 13.30 do 17.00. ...

Soutěž statutárních měst „Hejbni s elektrem“ vstupuje do druhé poloviny

31.01.2019

Do své druhé poloviny vstupuje soutěž s názvem „Hejbni s elektrem pro lepší život“, kterou pro statutární města v České republice loni vyhlásil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ELEKTROWIN.

Zapojená města, kterých je celkem 25, soutěží o největší celkové množství elektrospotřebičů odevzdaných prostřednictvím sběrných dvorů na jejich území. Aktivně tím přispívají k ochraně životního prostředí, navíc mohou získat jednu z finančních výher. „Jsme rádi, že také chcete ‚hejbnout s elektrem‘, děkujeme za váš odpovědný přístup k životnímu prostředí,“ vzkazuje účastníkům Roman Tvrzník, předseda představenstva ELEKTROWIN a.s.

Statutární město Olomouc v průběhu soutěže dosud odevzdalo do systému celkem 133 tun elektrozařízení, což v přepočtu na jednoho obyvatele činí 1,33 kg. Nejaktivnější město v této kategorii sebralo v první polovině soutěže 1,89 kg na jednoho obyvatele.

První ročník byl zahájen 1. dubna minulého roku, ukončen bude k 31. 3. 2019. Organizátoři výsledky vyhodnotí během měsíce dubna a veřejnosti oznámí na slavnostním vyhlášení soutěže, které se bude konat 23. 5. v Havlíčkově Brodě. „Až dosud odevzdali obyvatelé statutárních měst do našeho systému celkem 2701 tun elektrozařízení, což je o cca 100 tun více, než bylo odevzdáno za stejné časové období v roce 2017,“ říká za ELEKTROWIN Tomáš Kirbs.

Soutěží se ve třech kategoriích: první (A) je určena městům od 40 000 do 89 999 obyvatel, druhá (B) nad 90 000 obyvatel. Třetí kategorie se jmenuje „Skokan roku“. Kritériem hodnocení je hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele města.

První tři města v kategoriích A a B získají odměny ve výši 60, 40 a 25 tisíc korun, Výše odměny u kategorie „Skokan roku“ činí 50 tisíc. Odměny bude možné využít na podporu dalších aktivit a projektů ve vítězných městech.

Odevzdávat vysloužilá elektrozařízení je možné v Olomouci na sběrných dvorech v Neředíně za krematoriem a v Hodolanech na ulici Chelčického.

Podrobnosti na webu: http://www.olomouctridi.cz/odpad/objemny/uvod

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc