Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Potřebuji vyřídit a informace o odpadech

11.09.2019 | ...

Olomouc získala umělecký originál, graffiti kontejner poslouží dobré věci

10.09.2019 | Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty. O grafický návrh a zpracování olomouckého kontejneru se postaral umělec Ivan Svárovský (Yvans). Designový kontejner stojí ve Schweizerově ulici. ...

Příručka pomůže Olomoučanům správně třídit odpady

12.12.2018

Praktickou příručku s informacemi jak správně třídit odpad připravila pro obyvatele statutární město Olomouc. Z nové brožury se zájemci mimo jiné dozví, jaké druhy odpadů je možné ve městě odkládat do kontejnerů či na sběrné dvory a jakých nejčastějších chyb se mají vyvarovat. Publikace obsahuje rovněž zajímavé údaje o systému odpadového hospodářství.

„Požadavek na praktický návod vyšel od občanů, kteří nás o podobný materiál pravidelně žádají. Podobná brožura byla vydána naposledy před deseti lety a žádala si tedy výraznou aktualizaci,“ uvedl náměstek olomouckého primátora pro oblast městské zeleně a odpadového hospodářství Pavel Hekela.

Kromě praktických návodů jak správně třídit konkrétní komodity najdou Olomoučané v příručce i obecné informace o odpadech, provozní doby sběrných dvorů nebo výběr pilotních projektů ve městě a výčet úspěchů na poli odpadového hospodářství v rámci celé republiky. „S řadou aktivit, například separací nápojových kartonů, plošnou distribucí barevných tašek na třídění odpadů do všech domácností či sběrem potravinářských olejů začalo naše město mezi prvními v republice,“ upřesnil náměstek Hekela.

Publikace bude občanům zdarma k dispozici od začátku nového roku na přepážkách a detašovaných pracovištích magistrátu při úhradě poplatků za komunální odpad, v turistickém infocentru v podloubí radnice na Horním náměstí či na odboru městské zeleně a odpadového hospodářství v Hynaisově ulici. V elektronické podobě bude umístěna na městském webu.

Brožura vychází v desetitisícovém nákladu, je vytištěná na recyklovaném papíře s certifikací původu materiálu z šetrně obhospodařovaných lesů. Má celkem 36 stran, část nákladu je navíc doplněna i harmonogramem svozu bioodpadu, papíru a plastu z rodinné zástavby na rok 2019. Město materiál vydalo díky podpoře od kolektivních systémů EKO-KOM, ASEKOL a ELEKTROWIN ve spolupráci s Technickými službami města Olomouce a dalšími partnery.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl