Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Potřebuji vyřídit a informace o odpadech

11.09.2019 | ...

Olomouc získala umělecký originál, graffiti kontejner poslouží dobré věci

10.09.2019 | Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty. O grafický návrh a zpracování olomouckého kontejneru se postaral umělec Ivan Svárovský (Yvans). Designový kontejner stojí ve Schweizerově ulici. ...

Výhru za třídění odpadu vloží město do propagace ekologického chování

20.06.2018

V půli května byly oznámeny výsledky soutěže o Keramickou popelnici. Olomouc v ní získala první místo v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel a s tím spojenou finanční odměnu. Rada města Olomouce včera rozhodla o přijetí této odměny ve výši 35 tisíc korun od Olomouckého kraje, který soutěž pořádá.

„Dlouhodobě se snažíme systém odpadového hospodářství ve městě zdokonalovat a vycházet vstříc požadavkům občanů. Na řadě projektů spolupracujeme se systémem EKO-KOM, obyvatelé všech domácností například v minulosti obdrželi tašky na třídění odpadu a do rodinné zástavby ve městě jsme poskytli nádoby na třídění papíru a plastu,“ uvedl v květnu při přebírání ceny náměstek primátora Aleš Jakubec.

Po včerejším schválení přijetí daru od kraje dodal: „Získané prostředky vložíme opět do systému ekologického zacházení s odpadky, například do propagace třídění odpadu.“

V Olomouci je dnes už přes 700 stanovišť na separovaný odpad. Na některých místech je možné třídit i použité oleje. Jen před pár dny získala Olomouc také certifikát od odpadové společnosti Asekol, potvrzující, že Olomoučané zodpovědně třídí i elektroodpad. Obyvatelé Olomouce odevzdali v loňském roce k recyklaci 170 366 kilogramů starých elektrospotřebičů a výrazně tím ulevili životnímu prostředí.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl