Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomouc třídí odpad nejlépe mezi velkými městy regionu

18.05.2018 | Ocenění za třídění odpadů v loňském roce převzali včera v prostorách fortové pevnosti v Křelově-Břuchotíně zástupci nejlepších měst a obcí Olomouckého kraje. Nechyběli mezi nimi ani náměstci primátora statutárního města Olomouce Aleš Jakubec a Ladislav Šnevajs. V kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel se Olomouc opět dostala na první místo v regionu a získala Keramickou popelnici. ...

Olomouc „hejbne“ s elektrem

25.04.2018 | Všechna statutární města v České republice oslovil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilého elektra ELEKTROWIN s výzvou k zapojení do soutěže s názvem „Hejbni s elektrem pro lepší život“. První ročník byl zahájen 1. dubna letošního roku, výsledky organizátoři vyhodnotí po jeho skončení 31. 3. 2019. K výzvě se připojila také Olomouc. ...

Nové podzemní kontejnery na tříděný odpad slouží v centru Olomouce

17.01.2018

Olomoučané i návštěvníci města mají další možnost jak naložit s tříděným odpadem, kterého se potřebují zbavit poblíž historického centra města. K uložení vytříděného komunálního odpadu jim od loňského listopadu slouží tři nové podzemní kontejnery umístěné na křižovatce ulic Tylova a Dánská.

Nové stanoviště podzemních kontejnerů na třídění plastů, papíru a skla, které vzniklo v rámci celkové rekonstrukce povrchů obou ulic, tak doplnilo tři stávající stanoviště umístěné v ulicích Aksamitova, Lafayettova a na třídě Svobody.

„Naší snahou bylo odstranit nádoby na tříděný odpad z prostoru nově upravené ulice. Lokalita, která se nachází v ochranném pásmu městské památkové rezervace, si takové řešení zaslouží,“ vysvětlil radní a ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík.

Kromě estetického hlediska umožňují instalované podzemní nádoby také vytřídění většího objemu odpadu. Vozy na jeho svoz z tohoto důvodu nemusejí do oblasti poblíž historického centra zajíždět tak často.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl