Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Svoz vánočních stromků

04.01.2019 | Svoz vánočních stromků začíná v Olomouci v pondělí 7. ledna a je v režii Technických služeb města Olomouce. ...

Příručka pomůže Olomoučanům správně třídit odpady

12.12.2018 | Praktickou příručku s informacemi jak správně třídit odpad připravila pro obyvatele statutární město Olomouc. Z nové brožury se zájemci mimo jiné dozví, jaké druhy odpadů je možné ve městě odkládat do kontejnerů či na sběrné dvory a jakých nejčastějších chyb se mají vyvarovat. Publikace obsahuje rovněž zajímavé údaje o systému odpadového hospodářství. ...

Nové podzemní kontejnery na tříděný odpad slouží v centru Olomouce

17.01.2018

Olomoučané i návštěvníci města mají další možnost jak naložit s tříděným odpadem, kterého se potřebují zbavit poblíž historického centra města. K uložení vytříděného komunálního odpadu jim od loňského listopadu slouží tři nové podzemní kontejnery umístěné na křižovatce ulic Tylova a Dánská.

Nové stanoviště podzemních kontejnerů na třídění plastů, papíru a skla, které vzniklo v rámci celkové rekonstrukce povrchů obou ulic, tak doplnilo tři stávající stanoviště umístěné v ulicích Aksamitova, Lafayettova a na třídě Svobody.

„Naší snahou bylo odstranit nádoby na tříděný odpad z prostoru nově upravené ulice. Lokalita, která se nachází v ochranném pásmu městské památkové rezervace, si takové řešení zaslouží,“ vysvětlil radní a ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík.

Kromě estetického hlediska umožňují instalované podzemní nádoby také vytřídění většího objemu odpadu. Vozy na jeho svoz z tohoto důvodu nemusejí do oblasti poblíž historického centra zajíždět tak často.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl