Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Upozornění na svoz odpadu v průběhu červencových svátků

02.07.2018 | Technické služby města Olomouce informují o svozu odpadu a fungování sběrových dvorů ve městě Olomouci v průběhu státních svátků 5. - 6. července 2018. ...

Olomoučané loni recyklovali 170 tun elektrospotřebičů

18.06.2018 | Obyvatelé Olomouce odevzdali v loňském roce k recyklaci 170 366 kilogramů starých elektrospotřebičů a výrazně tím ulevili životnímu prostředí. Vyplývá to z certifikátu, který statutární město Olomouc obdrželo od odpadové společnosti Asekol. ...

Nové podzemní kontejnery na tříděný odpad slouží v centru Olomouce

17.01.2018

Olomoučané i návštěvníci města mají další možnost jak naložit s tříděným odpadem, kterého se potřebují zbavit poblíž historického centra města. K uložení vytříděného komunálního odpadu jim od loňského listopadu slouží tři nové podzemní kontejnery umístěné na křižovatce ulic Tylova a Dánská.

Nové stanoviště podzemních kontejnerů na třídění plastů, papíru a skla, které vzniklo v rámci celkové rekonstrukce povrchů obou ulic, tak doplnilo tři stávající stanoviště umístěné v ulicích Aksamitova, Lafayettova a na třídě Svobody.

„Naší snahou bylo odstranit nádoby na tříděný odpad z prostoru nově upravené ulice. Lokalita, která se nachází v ochranném pásmu městské památkové rezervace, si takové řešení zaslouží,“ vysvětlil radní a ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík.

Kromě estetického hlediska umožňují instalované podzemní nádoby také vytřídění většího objemu odpadu. Vozy na jeho svoz z tohoto důvodu nemusejí do oblasti poblíž historického centra zajíždět tak často.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl