Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Svoz odpadů ve státní svátek

26.09.2018 | Ve státní svátek 28. září.2018 bude probíhat svoz odpadů beze změn podle běžného harmonogramu. Sběrové dvory pro občany v Hodolanech na ul. Chelčického a v Neředíně za hřbitovem, sběrový dvůr pro podnikatele budou ve státní svátek uzavřeny. ...

Miliony dobrovolníků se zapojí do úklidu, buďte mezi nimi i vy!

14.09.2018 | Miliony dobrovolníků ve 150 zemích světa uklidí ulice, parky, pláže, lesy, řeky…. Buďte mezi nimi i vy! V sobotu 15. září 2018 máte možnost přispět k řešení globálního problému s odpady. K celosvětovému úklidovému dni se připojuje město Olomouc. ...

Nové podzemní kontejnery na tříděný odpad slouží v centru Olomouce

17.01.2018

Olomoučané i návštěvníci města mají další možnost jak naložit s tříděným odpadem, kterého se potřebují zbavit poblíž historického centra města. K uložení vytříděného komunálního odpadu jim od loňského listopadu slouží tři nové podzemní kontejnery umístěné na křižovatce ulic Tylova a Dánská.

Nové stanoviště podzemních kontejnerů na třídění plastů, papíru a skla, které vzniklo v rámci celkové rekonstrukce povrchů obou ulic, tak doplnilo tři stávající stanoviště umístěné v ulicích Aksamitova, Lafayettova a na třídě Svobody.

„Naší snahou bylo odstranit nádoby na tříděný odpad z prostoru nově upravené ulice. Lokalita, která se nachází v ochranném pásmu městské památkové rezervace, si takové řešení zaslouží,“ vysvětlil radní a ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík.

Kromě estetického hlediska umožňují instalované podzemní nádoby také vytřídění většího objemu odpadu. Vozy na jeho svoz z tohoto důvodu nemusejí do oblasti poblíž historického centra zajíždět tak často.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl