Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Nové podzemní kontejnery na tříděný odpad slouží v centru Olomouce

17.01.2018 | Olomoučané i návštěvníci města mají další možnost jak naložit s tříděným odpadem, kterého se potřebují zbavit poblíž historického centra města. K uložení vytříděného komunálního odpadu jim od loňského listopadu slouží tři nové podzemní kontejnery umístěné na křižovatce ulic Tylova a Dánská. ...

Svoz vánočních stromků bude zahájen v úterý 9. ledna

03.01.2018 | Technické služby města Olomouce, a.s. oznamují, že v úterý 9. ledna 2018 zahájí svoz odstrojených vánočních stromků. Svoz bude do 19. ledna zajišťován samostatně. ...

Nové podzemní kontejnery na tříděný odpad slouží v centru Olomouce

17.01.2018

Olomoučané i návštěvníci města mají další možnost jak naložit s tříděným odpadem, kterého se potřebují zbavit poblíž historického centra města. K uložení vytříděného komunálního odpadu jim od loňského listopadu slouží tři nové podzemní kontejnery umístěné na křižovatce ulic Tylova a Dánská.

Nové stanoviště podzemních kontejnerů na třídění plastů, papíru a skla, které vzniklo v rámci celkové rekonstrukce povrchů obou ulic, tak doplnilo tři stávající stanoviště umístěné v ulicích Aksamitova, Lafayettova a na třídě Svobody.

„Naší snahou bylo odstranit nádoby na tříděný odpad z prostoru nově upravené ulice. Lokalita, která se nachází v ochranném pásmu městské památkové rezervace, si takové řešení zaslouží,“ vysvětlil radní a ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík.

Kromě estetického hlediska umožňují instalované podzemní nádoby také vytřídění většího objemu odpadu. Vozy na jeho svoz z tohoto důvodu nemusejí do oblasti poblíž historického centra zajíždět tak často.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl