Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Třídění papíru a plastů v rodinných domech a harmonogram svozu v roce 2018

13.11.2017 | V rámci projektu na podporu třídění odpadů připraveného městem Olomouc společně s autorizovanou společností EKO-KOM bude i v roce 2018 pokračovat vývoz nádob na papír a plasty o objemu 240 litrů – přesné termíny svozů pro jednotlivé lokality jsou uvedeny v tabulce. ...

Uzavření sběrových dvorů pro občany ve státní svátek 17.11.2017

24.10.2017 | Ve státní svátek 17.11.2017 bude probíhat svoz odpadů zajišťovaný technickými službami beze změn podle běžného harmonogramu. ...

Soutěž ve sběru baterií přináší užitek i dětem

26.09.2017

Předáním symbolického výtěžku ze soutěže ve sběru baterií vyvrcholila v Olomouci propagační akce společnosti Ecobat zaměřená na podporu jejích třídění.

„Dnešním den byla celá akce, která měla nejenom enviromentální, ale i charitativní rozměr, ukončena. Symbolický výtěžek ze soutěže, a to ve formě vstupenek do Zoo Olomouc a do Aquaparku, jsme předali dětem z olomouckého Dětského domova,“ uvedla vedoucí oddělení odpadového hospodářství a péče o prostředí magistrátu Jana Matzenauerová.

Součástí propagační akce společnosti Ecobat byla kromě soutěže ve sběru použitých baterií, kterých zaměstnanci olomouckého magistrátu a pracovníci Technických služeb nasbírali více než 232 kilogramů, také velká Recyklojízda napříč republikou. Město Olomouc bylo její šestnáctou zastávkou.

„Tým účastníků Recyklojízdy, který jízdou na elektrokolech upozorňoval na podporu třídění a recyklaci baterií, dorazil na olomoucké Horní náměstí v úterý 12. září. Certifikát potvrzující v soutěži nasbírané baterie předal společnosti Ecobat primátor města Antonín Staněk,“ připomněla Jana Matzenauerová.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl