Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Door to door – Olomoučané třídí papír a plasty v rodinných domech

16.03.2018 | V průběhu loňského roku se v Olomouci podařilo vytřídit 152 tun papíru a 125 tun plastů prostřednictvím žlutých a modrých popelnic u rodinných domů. Uplatněný systém „door to door“ („sběr ode dveří ke dveřím“) je výrazně podporován Ministerstvem životního prostředí ČR. ...

S jarem začnou i sběrové soboty, reprízu budou mít na podzim

14.03.2018 | Pět sobot s dvaceti stanovišti na jaře i na podzim - takový je scénář Sběrových sobot 2018, v nichž mohou Olomoučané zdarma odevzdat kusový odpad do přistavených kontejnerů. V praxi to znamená, že sběrové soboty za celý rok budou uskutečněny ve všech částech města. ...

Soutěž ve sběru baterií přináší užitek i dětem

26.09.2017

Předáním symbolického výtěžku ze soutěže ve sběru baterií vyvrcholila v Olomouci propagační akce společnosti Ecobat zaměřená na podporu jejích třídění.

„Dnešním den byla celá akce, která měla nejenom enviromentální, ale i charitativní rozměr, ukončena. Symbolický výtěžek ze soutěže, a to ve formě vstupenek do Zoo Olomouc a do Aquaparku, jsme předali dětem z olomouckého Dětského domova,“ uvedla vedoucí oddělení odpadového hospodářství a péče o prostředí magistrátu Jana Matzenauerová.

Součástí propagační akce společnosti Ecobat byla kromě soutěže ve sběru použitých baterií, kterých zaměstnanci olomouckého magistrátu a pracovníci Technických služeb nasbírali více než 232 kilogramů, také velká Recyklojízda napříč republikou. Město Olomouc bylo její šestnáctou zastávkou.

„Tým účastníků Recyklojízdy, který jízdou na elektrokolech upozorňoval na podporu třídění a recyklaci baterií, dorazil na olomoucké Horní náměstí v úterý 12. září. Certifikát potvrzující v soutěži nasbírané baterie předal společnosti Ecobat primátor města Antonín Staněk,“ připomněla Jana Matzenauerová.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl