Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Soutěž ve sběru baterií přináší užitek i dětem

26.09.2017 | Předáním symbolického výtěžku ze soutěže ve sběru baterií vyvrcholila v Olomouci propagační akce společnosti Ecobat zaměřená na podporu jejích třídění. ...

Svoz odpadů ve státní svátek 28. září 2017

25.09.2017 | Ve státní svátek 28.09.2017 bude probíhat svoz odpadů beze změn podle běžného harmonogramu. Sběrové dvory pro občany v Hodolanech na ul. Chelčického a v Neředíně za hřbitovem, sběrový dvůr pro podnikatele budou ve státní svátek 28.09.2017 uzavřeny. ...

Soutěž ve sběru baterií přináší užitek i dětem

26.09.2017

Předáním symbolického výtěžku ze soutěže ve sběru baterií vyvrcholila v Olomouci propagační akce společnosti Ecobat zaměřená na podporu jejích třídění.

„Dnešním den byla celá akce, která měla nejenom enviromentální, ale i charitativní rozměr, ukončena. Symbolický výtěžek ze soutěže, a to ve formě vstupenek do Zoo Olomouc a do Aquaparku, jsme předali dětem z olomouckého Dětského domova,“ uvedla vedoucí oddělení odpadového hospodářství a péče o prostředí magistrátu Jana Matzenauerová.

Součástí propagační akce společnosti Ecobat byla kromě soutěže ve sběru použitých baterií, kterých zaměstnanci olomouckého magistrátu a pracovníci Technických služeb nasbírali více než 232 kilogramů, také velká Recyklojízda napříč republikou. Město Olomouc bylo její šestnáctou zastávkou.

„Tým účastníků Recyklojízdy, který jízdou na elektrokolech upozorňoval na podporu třídění a recyklaci baterií, dorazil na olomoucké Horní náměstí v úterý 12. září. Certifikát potvrzující v soutěži nasbírané baterie předal společnosti Ecobat primátor města Antonín Staněk,“ připomněla Jana Matzenauerová.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl