Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Upozornění na svoz odpadu v průběhu červencových svátků

02.07.2018 | Technické služby města Olomouce informují o svozu odpadu a fungování sběrových dvorů ve městě Olomouci v průběhu státních svátků 5. - 6. července 2018. ...

Olomoučané loni recyklovali 170 tun elektrospotřebičů

18.06.2018 | Obyvatelé Olomouce odevzdali v loňském roce k recyklaci 170 366 kilogramů starých elektrospotřebičů a výrazně tím ulevili životnímu prostředí. Vyplývá to z certifikátu, který statutární město Olomouc obdrželo od odpadové společnosti Asekol. ...

Soutěž ve sběru baterií přináší užitek i dětem

26.09.2017

Předáním symbolického výtěžku ze soutěže ve sběru baterií vyvrcholila v Olomouci propagační akce společnosti Ecobat zaměřená na podporu jejích třídění.

„Dnešním den byla celá akce, která měla nejenom enviromentální, ale i charitativní rozměr, ukončena. Symbolický výtěžek ze soutěže, a to ve formě vstupenek do Zoo Olomouc a do Aquaparku, jsme předali dětem z olomouckého Dětského domova,“ uvedla vedoucí oddělení odpadového hospodářství a péče o prostředí magistrátu Jana Matzenauerová.

Součástí propagační akce společnosti Ecobat byla kromě soutěže ve sběru použitých baterií, kterých zaměstnanci olomouckého magistrátu a pracovníci Technických služeb nasbírali více než 232 kilogramů, také velká Recyklojízda napříč republikou. Město Olomouc bylo její šestnáctou zastávkou.

„Tým účastníků Recyklojízdy, který jízdou na elektrokolech upozorňoval na podporu třídění a recyklaci baterií, dorazil na olomoucké Horní náměstí v úterý 12. září. Certifikát potvrzující v soutěži nasbírané baterie předal společnosti Ecobat primátor města Antonín Staněk,“ připomněla Jana Matzenauerová.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl