Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Nadcházející víkend bude ve znamení úklidu přírody

22.09.2017 | Dobrovolníci po celé republice budou tento víkend opět uklízet Česko. Do akce se zapojí na třech místech i Olomoučané. ...

Recyklojízda rozdávala na náměstí krabičky na baterky

12.09.2017 | Po šesti stech kilometrech dorazila dnes do Olomouce Recyklojízda. Tříčlenný cyklistický tým na elektrokolech nabádá napříč republikou k třídění baterií. Od primátora Antonína Staňka dostal certifikát potvrzující sběr více než 232 kilogramů použitých baterií na magistrátu a v Technických službách města Olomouce (TSMO). ...

Olomoučané opět mezi nejlepšími v třídění odpadů

16.06.2017

Celostátní soutěž obcí „O křišťálovou popelnici“ za rok 2016 již zná svého vítěze, v letošním 13. ročníku se na prvním místě umístilo statutární město Jihlava. Mezi finalisty soutěže se probojovala také Olomouc, která tak potvrdila své dlouhodobé zařazení mezi nejlepší obce v rámci České republiky.

Ceny předali na slavnostním večeru v Hradci Králové v rámci konference Odpady a obce zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., která je vyhlašovatelem soutěže. Za statutární město Olomouc převzal diplom a symbolickou skleněnou popelničku radní a ředitel Technických služeb města Olomouce, a.s. Miroslav Petřík a vedoucí oddělení odpadové hospodářství magistrátu Jana Matzenauerová. V prestižní celostátní soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků v oblasti nakládání s komunálním odpadem a komplexnosti hospodaření s komunálními odpady. Hodnocení obcí se provádí především na základě údajů poskytovaných obcemi systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného výkaznictví.

Konference Odpady a obce byla po letošní olomoucké premiéře konference ODPADY 21 druhou součástí cyklu ODPADOVÉ DNY a ve východočeské metropoli se odehrává už 18. rokem. Jak už je z předchozích ročníků zvykem, potkávají se na ní zástupci obcí a měst, veřejné správy a široké odborné veřejnosti, kteří diskutují o aktuálních tématech v oblasti hospodaření s odpady. Konference Odpady a obce 2017 se konala pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Svazu měst a obcí ČR, Asociace krajů ČR, Hospodářské komory ČR a Statutárního města Hradec Králové.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl