Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomoučané opět mezi nejlepšími v třídění odpadů

16.06.2017 | Celostátní soutěž obcí „O křišťálovou popelnici“ za rok 2016 již zná svého vítěze, v letošním 13. ročníku se na prvním místě umístilo statutární město Jihlava. Mezi finalisty soutěže se probojovala také Olomouc, která tak potvrdila své dlouhodobé zařazení mezi nejlepší obce v rámci České republiky. ...

Olomoucký kraj je špičkou v třídění odpadů! Jedničkou mezi velkými městy je Olomouc

19.05.2017 | Zástupci nejlepších měst a obcí Olomouckého kraje v třídění odpadů za rok 2016 byly ve čtvrtek oceněni ve Velké Bystřici. Ve 12. ročníku tradiční soutěže s názvem O Keramickou popelnici byly vyhodnoceny celkem čtyři kategorie podle velikosti obcí a měst. V kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel znovu uspěla Olomouc. ...

Poslední jarní Sběrová sobota

12.05.2017

Poslední možnost na jarní úklid mají v sobotu 13. května Olomoučané především z centra města a Nových Hodolan. Odpad ale mohou do přistavených kontejnerů odevzdat i lidé z jiných městských částí.

Lidé mají možnost zbavit se nepotřebného kusového odpadu, který bývá často zcela chybně odkládán ke stanovištím na domovní odpad. Kromě kusového odpadu, mezi který patří starý nábytek (skříně, sedačky, křesla, židle, koberce, linolea), starý textil či použitý jedlý olej, zde občané mohou ukládat také drobný nebezpečný odpad (zbytky barev, různé chemikálie, baterie), vysloužilé elektrozařízení (ledničky, pračky, televizory, rádia, PC, zářivky) a biologický odpad (listí, ořezané větvě), pro který bude určen samostatný kontejner.
Stavební odpady se při sběrových sobotách neodebírají.

Na stanovištích na rohu ulic Aksamitova a Kateřinská, roh Kosinovy a nábřeží Přemyslovců, roh ulic Kpt. Nálepky a Milady Horákové a na nároží Hálkovy a Fibichovy bude po celou dobu k dispozici obsluha, pracovník Technických služeb města Olomouce, který bude dohlížet na třídění a ukládání odpadu do kontejnerů.

Nejbližší další sběrová sobota se uskuteční na podzim 7. října.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc
 
Redakční systém: CMSOl